Jak nie złamać kości zimą
Czy Ty też czasami myślisz, że zimowa pogoda wyśmiewała nas w ostatnich latach? Jednego dnia jest zimno jak na Syberii, a drugiego jest krótka. Rano zastanawiasz się, w co się ubrać, żeby po południu nie wyglądać głupio, bo w ciągu dnia temperatura powinna się zmienić o 15°C.
Marznący deszcz potrafi w ciągu kilku minut zamienić suchą ścieżkę w doskonałe i jednocześnie bardzo niebezpieczne lodowisko, na którym można bezpiecznie poruszać się, być może tylko na łyżwach lub ze sprzętem wspinaczkowym. Czy jest to możliwe na inne sposoby?
Oczywiście najlepiej w ogóle nie wchodzić na oblodzone drogi i nie ryzykować poważnych obrażeń. Jest jednak wiele sytuacji, w których nie możemy uniknąć poruszania się po oblodzonym chodniku. Jednym z powodów może być np. konieczność dbania o chodnik. Posyp go lub przełam lód i usuń skrobakiem. Innym razem nieoczekiwana góra lodowa może po prostu zaskoczyć nas w drodze z zakupów lub pracy.
W obu przypadkach mogą pomóc tzw . buty antypoślizgowe . Wielu mogło się zastanawiać: „Czy powinienem nosić specjalne buty przez całą zimę?” Na szczęście nie. Rękawy antypoślizgowe , czyli folkowe „ antypoślizgowe ” zmieszczą się wygodnie w torbie, plecaku, a nawet w każdej damskiej torebce. Ochraniacze na buty możesz w każdej chwili łatwo naciągnąć na buty, a dzięki stalowym kolcom w ich podeszwach możesz bezpiecznie chodzić nawet po gładkim lodzie.
Chociaż nakładki antypoślizgowe były pierwotnie przeznaczone jako akcesoria do grabi śnieżnych, wkrótce znalazły inne zastosowania. Wielu seniorów od wielu lat nie wychodziło bez nich w mieście. Nie zajmują dużo miejsca w torbie i mogą oszczędzić wielu nieprzyjemnych zmartwień.